Alastyr.com Hizmetleri Hakkında

Merhaba,

Faaliyete Smyrna adıyla başlayan, 2002’den beri hizmet veren Alastyr.com hosting ile nasıl tanıştığımdan, hizmet almaya nasıl karar verdiğimden ve memnuniyetimden sizlere kısaca bahsetmek istiyorum.

Bir gün internette hız testi yaparken Google reklamlarında görmüştüm. Kurumsal web sitelerini ziyaret edip inceledim. Arayüzü çok sade, gayet anlaşılır bir dille yazılan açıklamalar bulunuyor. Tabii bu sadece bir ön incelemeydi. R10.net’ten araştırmaya devam ettim. Yorumlar gayet olumluydu. Kullanıcılar özellikle ticket sisteminin çok hızlı çalıştığını, çok kısa sürede destek bildirimlerine cevap verildiğini söylüyorlardı. Bir gün R10.net’te Alastyr ile ilgili arama yaptığımda sponsor hosting duyurusunu gördüm. Fırsat bu fırsat dedim, kişisel sitemi bu hostingde denemek için başvurdum. Hesabım aktif edildikten sonra dosyalarımı taşıdım. İsim sunucularını güncelledikten çok kısa bir süre sonra websitem yayın yapmaya başladı.

Alastyr Telekom Website

Sunucu lokasyonu Türkiye.

Daha önce GoDaddy’den hosting hizmeti satın almıştım: Deluxe Plan. Sınırsız domain ekleme, 25 MySQL veritabanı, sınırsız trafik, sınırsız depolama alanı vs. vs. Ancak içerik yönetim sistemleri WordPress olan 5 adet domaini barındırmaya kalkınca sorunlar yaşadım: 503. Kaynak kullanımı konusunda son derece cimri olan GoDaddy, beni kendinden soğutmayı başardı. Ayrıca sunucu lokasyonları yurtdışıydı ve özellikle ping sürelerinden muzdariptim. Çok şükür, şu an ping testlerinde istediğim sonuçları alıyorum.

Şu an Reseller Hosting hizmetini kullanıyorum. Her hesap için %20 CPU ve bellek limiti uygulanıyor. Fazla kaynak tüketen bir içerik yönetim sistemi kullanacaksanız işinizi belli bir yere kadar görebilir. Büyük çaplı, yüksek hit alan web siteleri için tabi ki kiralık sunucu satın almanız daha uygun. Ticket destek bildirimleri kısa sürede cevaplanıyor. Aktivasyon işlemi yapılıp siteler yayınladıktan sonra buna pek ihtiyaç duymadım.

Ekleme: Yanlışlıkla tüm dosyalarını sildiğim websitenin yedeği, kısa süre içinde restore edildi. Haftalık yedekleme de Alastyr’ın kaliteli hizmetlerinden yalnızca biri.

20.06.2017 eklemesi: Bir ay önce WHM’den sildiğim bir hesabın yedek dosyalarını da sorgusuz sualsiz geri yüklediler. Kendilerine buradan da teşekkür etmek isterim  :)

Bir ekleme daha: Let’s Encrypt SSL sertifikasının kurulumunu da ücretsiz yapıyorlar.

Son olarak…

Türkiye lokasyonlu, küçük çaptaki sitelerinizi hızlı bir sunucuda host etmek isterseniz bu şirket size istediklerinizi verecektir. “Alastyr.com’dan hosting satın alınır mı?” sorusuna benim cevabım: “Evet.”

Eğer Alastyr’dan hizmet almak isterseniz:

Alastyr Anasayfa

Düşüncelerinizi paylaşın.